• PACJENT DECYDUJE O SWOIM ZDROWIU.

    Brzmi nieco intrygująco ale to prawda. Tylko regularne przeglądy stomatologiczne pozwalają stomatologom, na reakcję w odpowiednim czasie. Bez Twojej wizyty drogi pacjencie leczenie nie jest możliwe."
    Ani-Dent Tarnowskie Góry

Najpiękniejszy uśmiech można uzyskać w 5 minut za pomocą Photoshopa – tak mogłaby wyglądać prosta porada ale tak naprawdę znamy kilka prostych zasad którym warto poświęcić każdego dnia niewiele uwagi aby uzyskać prawdziwy piękny uśmiech. Na tej stronie chcemy podzielić się kilkoma cennymi uwagami.

Przydatne informacje

Ani-Dent Tarnowskie Góry

Kiedy najlepiej myć zęby? Nigdy zaraz po posiłku!

"Jeśli zaraz po posiłku przystępujemy do szczotkowania, to rozprowadzamy po całych ustach i jednocześnie wcieramy w zęby kwas, powodując, że jego oddziaływanie jest silniejsze i trwalsze. Kwas to największy wróg naszych zębów - osłabia je i demineralizuje, a tym samym zwiększa podatność na próchnicę. Podczas jedzenia lub picia w naszych ustach spada pH i potrzeba czasu, aby powróciło ono do "normalności". Idealne pH w ustach oscyluje wokół 7, podczas gdy napój może mieć pH na poziomie nawet 2,5, czyli podobne do octu. Dlatego też eksperci rekomendują, żeby odczekać z myciem zębów około 30 minut po jedzeniu, aż ślina w ustach pomoże obniżyć poziom kwasowości..
Ani-Dent Tarnowskie Góry

Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

"Szczoteczka do zębów powinna być wymieniona jak tylko włosie szczoteczki zaczyna wyginać się na zewnątrz, ponieważ nie jest ono już w stanie dokładnie doczyścić powierzchnie zębów, jak również może uszkodzić dziąsła. Zasadniczo szczoteczka do zębów powinna być wymieniana co 8-10 tygodni. Jednakże małe dzieci często żują włosie szczoteczki przez co staje się ono szybciej powyginane. Dlatego też szczoteczki dla dzieci powinny być wymieniane częściej.

Ani-Dent Tarnowskie Góry

Kiedy udać się do dentysty?

"Właściwie to każdy czas jest dobry aby zgłosić się na wizytę u dentysty. Wizyty kontrolne warto przeprowadzać raz na sześć miesięcy. To dobry zwyczaj, który naprawdę procentuje. Pacjenci którzy systematycznie kontrolują stan swojego uzębienia i na bieżąco leczą małe ubytki nie narażają siebie na niepotrzebny ból związany z zaawansowaną próchnicą czy stanem zapalnym i ograniczają nakłady finansowe poniesione z tytułu leczenia. Chore zęby to realne ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób (cukrzyca, choroby płuc, nerek, stawów, nerwu wzrokowego, serca). Nieleczone uzębienie, choroby dziąseł i przyzębia lub wady zgryzu – to przyczyna częstych, silnych bólów głowy i zatok na które uskarża się wielu Polaków.